Вентиляція житлових будівель

ВИБІР СИСТЕМ ВЕНТИЛЯЦІЇЇ

Вибір систем вентиляції залежить від призначення будівлі, її об’єму, характеру шкідливостей, що виділяються, та вимог, що пред’являються до систем вентиляції. Для систем загальнообмінної вентиляції, а також в приміщеннях с місцевими відсосами, які у сумі не перевищують однократний повітрообмін, температура розраховується по параметрам А. Для систем компенсуючих витяжку з лабораторій, навчальних майстерень та приміщень з місцевими відсосами або з виділеннями шкідливостей, які не допускають зниження повітрообміну в приміщенні, припливні системи беруться по параметрам Б.

Вентиляція житлових будівель

Вентиляція гуртожитків

Житлові будівлі (БНіП   ІІ-Л.1-71) устатковуються природною витяжкою канальною системою вентиляції, з влаштуванням каналів в внутрішніх стінах. В квартирах з крізним або кутовим провітрюванням,  а також в одно-, двух- та трикімнатних квартирах витяжна вентиляція здійснюється з вбиралень, ванних або об’єднаних сан. вузлів та кухонь.

В квартирах з чотирма та більше кімнатами без крізного або кутового провітрювання, повинна бути передбачена витяжна вентиляція безпосередньо з житлових кімнат (не суміжних з кухнями та сан. вузлами), кухонь, сан. вузлів та ванних.

Штучна витяжна вентиляція проектується в кухнях багатоповерхових будівель, не менше ніж на двох верхніх поверхах, не облаштованих газовими водонагрівачами. Тут  необхідно передбачити встановлення індивідуальних вентиляторів з відособленними каналами.

Припливна штучна вентиляція влаштовується в будинках з висотою в три поверхи і більше, в кліматичних підрайонах 1А, 1Б та 1Г. Калорифери повинні мати пристрої, попереджуючі їх замерзання. В 4А кліматичному районі в житлових будівлях повинна передбачати технічна можливість установки індивідуальних кондиціонерів або інших охолоджуючих пристроїв для зниження температури внутрішнього повітря до +28˚С,  а також можливість  встановлення в житлових кімнатах та кухнях фенів. Для припливу повітря в житлові кімнати та кухні  в вікнах повинні облаштовуватись кватирки або фрамуги, що відкриваються.

Сходові клітини вентилюються через кватирки або фрамуги вікон, канали та шахти. Машинні приміщення ліфтів обладнуються вентиляцією, яка забезпечує температуру не вище +40˚С. Норма повітрообміну для кухонь, де знаходяться газові плити, зберігається при встановленні в них газових водонагрівачів, а газохід від водонагрівачів являється одночасно додатковим витяжним каналом.

Гуртожитки повинні бути забезпечені природною витяжною канальною вентиляцією в спальних кімнатах та в усіх підсобних приміщеннях, за винятком вестибюля. Штучна припливно-витяжна вентиляція влаштовується в гладильні, сушильні для одежі та взуття. Кількість повітря, що видаляється, в цих кімнатах повинно бути більше припливного на 1/3. Вентиляція ізоляторів проектується витяжна, природна, з відособленою системою.